Nieuwe Roadster van Tesla in Nederland te reserveren: wat je betaalt en wat je nog niet weet

Door

2 min lezen

Witte nieuwe Tesla Roadster komt in een wolk rook aan na een sprong van een schans

De nieuwe Roadster van Tesla is in Nederland te reserveren, en dat ging sneller dan bijna iedereen verwachtte. Elon Musk liet de auto op 15 oktober zien tijdens een show waarin hij ondersteboven reed en een paar keer even van de grond kwam. Volgens AutoWeek staat de tweezitter nu al op de Nederlandse site van Tesla, in drie versies en met bedragen die ver uit elkaar liggen. Wat betaal je, wat krijg je ervoor, en wat betekent dit voor wie jaren geleden al een Roadster bestelde?

Drie versies en wat je nu overmaakt

Bij elke versie betaal je eerst 5.000 euro en maak je binnen tien dagen de rest van het reserveringsbedrag over. Zo ziet het er in Nederland uit (oktober 2026).

VersieDirectBinnen tien dagenTotaal te reserverenWat Tesla belooft
Roadster Performance5.000 euro45.000 euro50.000 euroMulti-Mode Suction, dat de auto aan het asfalt zuigt
Roadster Thrust5.000 euro245.000 euro250.000 euroOok stuwraketjes in de achterbumper, minder dan een seconde van 0 naar 100, beperkte oplage
Roadster RocketAlleen op uitnodigingVliegsysteem, niet toegelaten op de openbare weg

AutoWeek leest die 50.000 euro als een voorlopige vanafprijs. Ik zou daar voorzichtig mee zijn. Volgens het overzicht op Wikipedia heeft Tesla bij de presentatie geen aankoopprijs genoemd, alleen het bedrag om te reserveren. Wat de auto uiteindelijk kost, weet niemand. Musk noemde 2028 als start van de productie, en Tesla schrijft er zelf bij dat de beschikbaarheid per land afhangt van de regels die daar gelden.

In een korte video van Tesla zie je de Roadster over een enorme schans rijden en in een wolk rook landen.

Slecht nieuws voor wie in 2017 al bestelde

Dit is niet de eerste keer dat je geld kon overmaken voor een Roadster. In november 2017 liet Tesla een eerste versie zien. Die zou in 2020 in productie gaan, ongeveer 1.000 kilometer halen met een accu van 200 kWh, en in 1,9 seconden van 0 naar 60 mijl per uur sprinten, zo’n 97 km/u. Wie wilde reserveren, betaalde in de Verenigde Staten 50.000 dollar aanbetaling, en voor de eerste duizend auto’s van de Founders Series moest je de volle 250.000 dollar vooruit betalen.

Van die belofte is weinig over. Volgens Autoblog is het ontwerp van 2017 volledig losgelaten en is de actieradius gehalveerd naar zo’n 500 kilometer. De nieuwe auto is bovendien geen roadster meer maar een dichte coupé. Wie toen bestelde, staat nu voor een totaal ander product, met een productiedatum die opnieuw jaren verderop ligt.

Ik snap de lol van de show, en technisch is de nieuwe Roadster ongetwijfeld bizar snel. Maar 50.000 euro overmaken voor een auto zonder prijs, zonder volledige specificaties en met een datum die al sinds 2017 telkens opschuift, zou ik zelf niet doen. Wil je er toch bij zijn, lees dan op de Nederlandse Roadster-pagina van Tesla goed na onder welke voorwaarden je je reservering terugkrijgt.

Mark van den Berg avatar

Geschreven door

Verder lezen